kierdel kierdel
470
BLOG

Polska liderem rozwoju nowatorskich technologii

kierdel kierdel Technologie Obserwuj notkę 19

Powołana niedawno przez premier Beatę Szydło Rada ds. Innowacyjności podjęła pierwszą ważną decyzję. Nasz kraj, jako jeden z pierwszych na świecie, będzie rozwijać technologię wykorzystania fal grawitacyjnych z kosmosu dla celów energetycznych.

Istnienie fal grawitacyjnych wynika z praw ogólnej teorii względności. O bezpośrednim dowodzie ich istnienia doniesiono dopiero w lutym br., ale już od pewnego czasu nad ich praktycznym wykorzystaniem pracują dwa zespoły naukowców i inżynierów. Jeden z nich, z amerykańskiego Institute of Inconceivable Technology, kierowany jest przez profesora Sama Oldfoola i doktora Dicka Prata, natomiast drugi, któremu szefuje profesor Pierre Dutt, działa we francuskiej L'école de la Science Ridicule. (Więcej na ten temat można przeczytać w ostatnim, kwietniowym numerze Świata Nauki: Tania energia z kosmosu. Świat Nauki, nr 4 (296), str. 20; kwiecień 2016). Dzięki decyzji Rady ds. Innowacyjności, Polska ma szansę stać się trzecim (po USA i Francji) państwem rozwijającym tę nowatorską technologię.

Nasz projekt praktycznego przekształcania fal grawitacyjnych na energię elektryczną jest już mocno zaawansowany. Odbiorniki fal postanowiono umieścić we wschodnich obszarach Polski po to, aby bardziej zaktywizować te nieco jeszcze zacofane regiony. Ponieważ odbiorniki muszą zajmować sporą powierzchnię, podjęto decyzję o osuszeniu bagien biebrzańskich i częściowej wycince Puszczy Białowieskiej. Protesty ekologów, którzy zwykle oponują przeciwko takim rozwiązaniom, powinien powstrzymać fakt, że fale grawitacyjne są najczystszym możliwym źródłem energii.

Oczywiście, tak wielka inwestycja pociągnie za sobą spore koszty, które – niestety – muszą zostać pokryte przez wprowadzenie nowych podatków. Zaplanowano je jednak w taki sposób, aby były one zupełnie nieodczuwalne dla społeczeństwa – a przynajmniej dla jej zdrowej moralnie części. Podatek 50-procentowy zostanie nałożony bowiem na sprzedaż mięsa i potraw mięsnych, ale tylko w piątki i w czasie Wielkiego Postu. Dodatkowo, taki sam podatek obciąży działające w owe dni lokale rozrywkowe, takie jak dyskoteki, dancingi i kabarety (lokale ze striptizem będą płacić 100-procentowy podatek). Widać z tego, że osoby na co dzień przestrzegające podstawowe normy etyczne nie mają się czego obawiać. Zebranymi środkami pieniężnymi i ich wykorzystaniem zarządzać będzie fundacja Lux Veritatis.

Pozostaje jeszcze kwestia wyszkolenia personelu technicznego tworzącego, a następnie obsługującego konwertory fal grawitacyjnych na energię elektryczną. Nowy wydział, kształcący inżynierów tej właśnie specjalności, zostanie stworzony na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Została ona wybrana, gdyż gwarantuje odpowiedni poziom nauczania, o czym świadczy jej bardzo wysokie, 35. miejsce w rankingu uczelni niepublicznych, niedaleko za Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Fundusze na ten cel ma znaleźć Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmniejszając finansowanie tych wydziałów uczelni państwowych, które mącą w głowach studentów, wykładając lewackie pseudoteorie, takie jak osławiona teoria ewolucji.

Dzięki tym poczynaniom już za kilka lat w naszych domach popłynie prąd, którego źródłem będzie energia czerpana wprost z kosmosu!

kierdel
O mnie kierdel

Sześć praw kierdela o dyskusjach w internecie Gdy rozum śpi, budzą się wyzwiska. Trollem się nie jest; trollem się bywa. Im mniej argumentów na poparcie jakiejś tezy, tym bardziej jest ona „oczywista”. Obiektywny tekst to taki, którego wymowa jest zgodna z własnymi poglądami. Dyskusja jest tym bardziej zawzięta, im mniej istotny jest jej temat. Trzecie prawo dynamiki Newtona w ujęciu salonowym: każdy sensowny tekst wywołuje bezsensowny krytycyzm, a stopień bezsensowności krytyki jest równy stopniowi sensowności tekstu. Tymon & Transistors - D.O.B. (feat. Jacek Lachowicz)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie